Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot
Eurolinda Zenelaj

19.09.2020 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për ditën e sotme, 19 shtator.

Sipas IHMK-së sot do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell.

Në fushat barike do të ketë ngritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet mesatar deri i lartë. Do të fryjë erë mesatare deri e fort nga drejtimi i verilindjes, shpejtësia maksimale, parashihet të arrijë mbi 17 m/s

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit për ditët e nesërme
RAPORTO