Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

21.10.2021 / Lajme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme
Foto: Ilustrim

Sipas IHK-së, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 19 gradë Celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-19 gradë Celsius.


Do të fryjë erë nga drejtimet jugperëndim dhe verilindje me shpejtësi 1-6m/s.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *