Njoftim MASHT cakton pushimin dimëror për nxënësit

Njoftim MASHT cakton pushimin dimëror për nxënësit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë duke u bazuar në ligjin për festat zyrtare në Kosovë për vitin shkollor 2018/19, MASHT njoftoi se institucionet arsimore me datën 25 Dhjetor 2018 do të jetë ditë pushimi për shkak të Festës së Krishtlindjeve Katolike.

Megjithatë, institucionet e arsimit parauniversitar, gjysëm vjetori i parë shkollor do të përfundoj më 28 Dhjetor 2018, kurse gjysëm vjetori i dytë do të filloj më 14 Janar 2019. Njëkohësisht ditë pushimi do të jetë edhe me datën 1 dhe 2 Janar 2019 për shkak të Festës së Vitit të Ri, po ashtu edhe me 7 Janar 2019 do të jetë ditë pushimi për nder të Krishtlindjeve Ortodokse.


Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ua uron festat e fundvitit të gjithë mësidhënësve, studentëve, nxënësve dhe prindërve.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës