Bizneset Vende Pune Ofertat

Ngjarjet e datës 8 nëntor

Ngjarjet e datës 8 nëntor

08.11.2023 Lajme

Ngjarjet e datës 8 nëntor 2023.

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 09:00‪)

Mbahet Konferenca për Agjendën Transformuese të Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm. Pjesëmarrës edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca. (Hotel “Emerald”, ora 09:00)

Mbahet procesi gjyqësor ndaj Hashim Thaçi dhe të tjerëve. (Hagë, ora 09:00)

Shoqata e Grave të Policisë së Kosovës shënon dhjetë vjetorin e themelimit të saj, në këtë përvjetor marrin pjesë personalitete të larta vendore e ndërkombëtare, si ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hovenier, ambasadori i OSBE-së Davenport, si dhe drejtori i përgjithshëm i PK-së, Gazmend Hoxha. (Hotel “Venus”, magjistralja Prishtinë – Ferizaj, ora 10:00)

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton shqyrton në parim i Projektligjin mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 11:00)

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione shqyrton çështjen e Peticionit  tё nënshkruar tё punëtorëve tё RTK-sё, tё cilët kërkojnë  dorëheqjen e kryetarit tё Bordit tё RTK-sё. Tё ftuar: Kryetari dhe anëtarët e Bordit tё RTK-sё, si dhe përfaqësuesit e Sindikatës sё Punëtorëve tё RTK-sё (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 13:00)

Zv.kryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, pret në takim ambasadorin e BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, nga i cili do të pranojë Raportin për Vendin 2023 të Komisionit Evropian. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 17:10)

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende29 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë