Moti sot në Suharekë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të vazhdojë të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Këto masa me origjinë nga jugperëndimi, krahas rritjes së fushave barike ndikimin e tyre do ta kenë edhe në rritjen e fushave termike.

Në Komunën e Suharekës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të ndikojë edhe në përmirësimin e cilësisë së ajrit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.