Moti sot i vranët dhe me reshje shiu e bore

Moti sot i vranët dhe me reshje shiu e bore
Çlirim Gashi

07.04.2021 / Lajme

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë celsius.

Nesër parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-11 m/s.

LEXO EDHE:  Moti sot me intervale të gjata me diell, temperaturat deri në 35°C
RAPORTO