Një futbollist i Juventusit infektohet me COVID-19

Një futbollist i Juventusit infektohet me COVID-19

Edhe një futbollist i Juventusit është infektuar me COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar vet skuadra nga Torino, kurse futbollisti i infektuar është Federico Bernardeschi.

“Juventusi njofton se Federico Bernardeschi ka dal pozitiv me COVID-19. Lojtari është izoluar dhe nuk ka simptoma”, thuhet në njoftimin e “Zonjës së Vjetër”.

Të infektuar me Covid në skuadrën e Juventusit janë edhe mbrojtësit Merih Demiral dhe Leonardo Bonucci.

RAPORTO