Bizneset Vende Pune Ofertat

Milaim Zeka: Greva e SBAShK-ut, është politike

Milaim Zeka: Greva e SBAShK-ut, është politike

30.01.2019 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Gazetari i njohur, Milaim Zeka, po ashtu edhe Deputeti i NISMAS-s, gjatë fjalimit të tij në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ai tha se greva e SBAShK-ut është grevë politike, prandaj ai bëri thirrje që mësimdhënësit ti rikthehen punës së tyre.

Kjo grevë e organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, sipas Milaim Zekës, tha se deputetët përmes grevës po e shpalosin interesin e tyre personal, dhe sipas tij shteti i Kosovës kurr nuk ka qenë në krizë më të madhe, raporton lajmi.net

Gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës ai tha se: “Disa deputetë në mënyrë lakuriq po e demonstrojnë interesin e tyre personal. Në kohën kur Kosova kurr nuk ka qenë në krizë më të madhe për shkakun e të gjithë neve sepse nuk kemi aprovuar ligje dhe nuk kemi përmush arsyetimin se pse jemi deputetë”.

Ai e mori fjalën që t’iu bëjë thirrje të gjithë puntorëve të arsimit ti kthehen punës së tyre, mos ti dëgjojnë deputetet.

“E mora fjalën për t’iu bërë thirrje të gjithë punëtorëve të arsimit të kthehen në vendin e tyrë të punës dhe mos të dëgjojnë deputetë të cilët i hudhin benzinë zjarrit dhe rrejnë publikisht për disa vota të mjera”, shtoi ai.

Po ashtu, Zeka tha se sipas ligjit të ri, pagat e mësimdhënësve janë rritur, aq sa ka mundësi Qeveria e Kosovës.

“Në situatën aktuale, secila parti do të refuzonte ta merrte pushtetin. Në emrin e nënave u bëj thirrje punëtorëve të arsimit, po bëni grevë politike dhe pa arsye sepse rrogat i keni të rritur me ligjin e pagave.

Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë