Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Java në vijim sjellë valën e të nxehtit afrikan. Kryesisht me diell dhe nxehtë.

Kjo javë po karakterizohet nga një valë e të nxehtit nga Afrika veriore që po shtrihet mbi Mesdhe dhe mbi rajonin tonë, ndërkohë fusha të presionit të lartë që po formohen mbi rajonin e Mesdheut dhe po kushtëzojnë mot stabil, të nxehtë, me kthjellime dhe me intervale të gjata me diell.

Gjatë kësaj jave temperaturat e ajrit po shënojnë rritje të theksuar mbi vlera mesatare.

Sot do të këtë nxehtë, kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë nga perëndimi dhe veriperëndimi 1-4m/s. Indeksi UV: 8.
7.08.2019 – Nxehtë, kryesisht me diell. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 2-7m/s. Indeksi UV: 8.

RAPORTO