Kurti për emërtimin e Arben Vitisë: E treta e vërteta mbase…

  • 28.12.2022
Kurti për emërtimin e Arben Vitisë: E treta e vërteta mbase…

Kryeministri Albin Kurti, gjatë ditës së mërkurë deklaroi se shumë shpejtë do ta kenë qëndrim lidhur me vendimin e organit shqyrtues të Prokurimit Publik (OSHP), që lejon blerjen e barnave pa autorizim marketing, por u shpreh se presin që zbatimi i ligjit dhe i rregullave të jetë në shërbim të interesit publik.

Ai, në konferencë për media, tha se është hera e tretë që e emëron ministër të Shëndetësisë, Arben Vitinë dhe shtoi se mbase, e treta e vërteta.

“Sa i përket vendimit të OSHP-së, ne si qeveri e Republikës nuk është se preferojmë t’i komentojmë vendimet e organeve shtetërore, mirëpo ne presim që zbatimi i ligjit dhe i rregullave të jetë në shërbim të interesit publik.


Tash e kemi e kemi sërish ministër z.Arben Vitinë, është hera e tretë që e emëroj, dhe e treta e vërteta mbase…

Andaj, ne duhet padyshim që ta mbrojmë interesin publik, atëherë kur ky nuk është rasti, por për këtë çështje konkrete, besoj që ministria, qeveria shumë shpejt do ta kenë qëndrimin e vet.

Por, unë edhe një herë po e theksoj që po, vendime në përputhje me ligjin dhe rregullat, por gjithmonë në shërbim dhe në interes të publikut.”, u shpreh Kurti.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë