Kosova me “ndikim të ulët” të terrorizmit

Të mërkurën Instituti për Ekonominë dhe Paqen publikoi Indeksin Global të Terrorizmit, njofton se terrorizmi, përkundër rënies në disa vende ende vazhdon të jetë i përhapur dhe përkeqësohen vendet.

Kosova me “ndikim të ulët” të terrorizmit

Shteti i Kosovës renditet e 71-ta në grupin e vendeve me ndikim të ulët të terrorizmit, në listën prej 138 vendesh ku terrorizmi ka ndikim. Nga vendet e Ballkanit, Bosnja dhe Hercegovina mban pozitën numër 91, Shqipëra 97, Maqedonia 106, Serbia 116, Mali i Zi 132, Kroacia 137 të gjitha këto në grupin e vendeve me ndikim shumë të ulët të terrorizmit.

Kurse, në grupin e vendeve me ndikim më të madh të terrorizmit në botë janë shtetet si: Nigeria, Afganistani dhe Iraku.


KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës