ISEFERI n’aksion që nga mëngjesi!

  • 10.01.2019
ISEFERI n’aksion që nga mëngjesi!

Pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës edhe sot kompanitë e kontraktuara nga Komuna kanë vazhduar me hapjen e rrugëve. Në ndihmë kanë dalë edhe kompani private të vullnetit të mirë.

ISEFERI SH.P.K. ka qenë njëra ndër kompanitë e cila i është përgjigjur ftesës së kryetarit për ndihmë duke vënë në dispozicion makineritë e tyre. Qysh në orët e mëngjesit kjo kompani ka angazhuar ekipën dhe makineritë e saj për ti dalë në ndihmë kryetarit dhe në veçanti qytetarëve të komunës. Këtë e ka konfirmuar z.Ismail Seferi i kontaktuar nga redaksia jonë.


Më tutje ai ka shtuar se varësisht situatës gjatë ditës do të shtojmë numrin e makinerive aty ku e kërkon nevoja.

Kujtojmë se ishte kryetari i Komunës së Suharekës, z.Bali Muharremaj i cili mbrëmë kishte bërë thirrje për ndihmë si pasojë e reshjeve të vazhdueshme të borës dhe pamundësisë së zhbllokimit të territorit të komunës në tërësi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë