Haradinaj: Niveli qendror vendos për bashkimin e Mitrovicës

  • 01.12.2018
Haradinaj: Niveli qendror vendos për bashkimin e Mitrovicës

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj tha se për bashkimin e Mitrovicës veriore dhe asaj jugore mund të vendos vetëm niveli qendror.

Kryeministri tha se rezoluta e miratuar e Kuvendit Komunal të Mitrovicës së jugut për bashkimin e qytetit thotë se është vendim i cili nuk u takon atyre, “Vendimet e tilla janë nacionale dhe vetëm niveli nacional mund ta merr vendimin për bashkimin e qytetit”.


Haradinaj foli edhe për rastin e dorëheqjeve të kryetarëve të komunave në veri të Kosovës, ai tha se nuk janë definitive dhe janë duke u shqyrtuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë