Bizneset Vende Pune Ofertat

Grante për bizneset e Suharekës!

Grante për bizneset e Suharekës!

19.01.2019 Lajme

Komuna e Suharekës në bashkëpunim me Qendrën e Bizneseve bënë thirrje për propozime për grande, të financuar nga Ministria e Zhvillimit Rajonal.

Të premtën, me 25.01.2019, prej orës 10:00 do të mbahet një sesion informues rreth skemës së granteve„Programi i Zhvillimit Rajonal të Balansuar (PZHRB 2019)“, të lansuar nga Ministria e Zhvillimit Rajonal (MZHR).

Të drejtë aplikimi kanë ndërmarrësit e rinj, si dhe bizneset ekzistuese, sipas loteve të mëposhtme:

Lot 1 – Ndërmarrësit e rinj (2,000 – 5,000 EUR)
Lot 2 – Bizneset e reja deri 2 vjet (5,000 – 15,000 EUR)
Lot 3 – Bizneset më të vjetra se 2 vjet (15,000 – 25,000 EUR)

Bashkëfinancimi i aplikantëve duhet të jetë prej 10 – 40%. Fondi total për këtë skemë të granteve është 2,4 milion EUR. Afati i fundit për aplikim 22.02.2019.

Në emër të MZHR-së prezentimin e këtyre granteve do ta bëjë Agjencia për Zhvillim Rajonal – Jug në bashkëpunim me komunën e Suharekës.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë