[FOTO]Studentët Serbë protestuan në Mitrovicë

  • 03.12.2018
[FOTO]Studentët Serbë protestuan në Mitrovicë

Studentët serbë të fakultetit të Mitrovicës sot protestuan kundër taksës ndaj shtetit serb, këta student protestuan me një variant shumë thëmbues, të cilët kundërshtonin vënien e taksës 100% nga Qeveria e Kosovës.

Qeveria e Kosovës e cila ka vendosur taksën ndaj mallrave Serbë dhe Bosnjës (100%), studentët serbë protestuan me një slogan krejtësisht thumbuese dhe e ndryshme nga protestat e tjera, protesta ishte paqësore, protesta u zhvillua para fakultetit të Mitrovicës me sloganin “100% taksë, 0% liri”, protestuesit kanë mbyllur gojen me atë mbishkrim përmes disa ngjitësve, mesazhi i kësaj proteste nga këta studentë ishte, për heqjen e taksës doganore ndaj Serbisë dhe Bosnja Hercegovina.


Pamje se si u dukën studentët serbë në protestën e sotme:

 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë