Fillon aksioni humanitar në Suharekë

  • 25.12.2018
Fillon aksioni humanitar në Suharekë

Të nderuar qytetar të Komunës së Suharekës, me rastin e festave të fund vitit një grup i të rinjve nga qyteti ynë kemi vendosur të ju dalim në ndihmë familjeve në nevojë me gjëra ushqimore dhe veshmbathje.

I bëjmë thirrje dhe i lusim të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë, të kontribojnë me aq sa kan mundësi dhe ti bashkangjitën iniciativës sonë.


Aktiviteti humanitar ka filluar sot në orën 8:00 (E Martë), deri në orën 18:00, ky aktivitet zgjatë deri më 26 Dhjetor (E Mërkurë) duke filluar nga ora 8:00 deri në orën 16:00.

Ju mund të kontriboni në forma të ndryshme duke përfshirë ( gjëra ushqimore, veshmbathje, etj).

Vendi: Tek Muzeu i Qytetit.

Me Respekt: Të Rinjët e qytetit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë