[E FUNDIT] E konfirmuar, mësimi fillon të hënën!

01.02.2019

Burime të SuharekaOnline mbrëmë kanë bërë të ditur që është arritur “marrëveshje” në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe SBASHK-ut për rritjen e koeficientit. Sipas burimeve zyrtarizimi i kësaj “marrëveshje” dotë bëhet ditën e sotme nga të dyja palët. Sipas kësaj greva e mësimdhënësve do të përfundonte në ditën e 14 të saj. […]

[E FUNDIT] E konfirmuar, mësimi fillon të hënën! Foto: Ilustrim

Burime të SuharekaOnline mbrëmë kanë bërë të ditur që është arritur “marrëveshje” në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe SBASHK-ut për rritjen e koeficientit.

Sipas burimeve zyrtarizimi i kësaj “marrëveshje” dotë bëhet ditën e sotme nga të dyja palët. Sipas kësaj greva e mësimdhënësve do të përfundonte në ditën e 14 të saj.

Këtë e ka konfirmuar vet kryeministri, Ramush Haradinaj. Sot, në takim me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe përfaqësuesit e SBAShK-ut përfunduam marrëveshjen me sindikatat dhe u dakorduam që mësimi të fillojë të hënën. Dialogu ynë do të vazhdojë në funksion të përmirësimit të sistemit arsimor në vend. Urime nxënës!, ka shkruar ai.