Bizneset Vende Pune Ofertat

Çka ndodh sot në Kosovë?

Çka ndodh sot në Kosovë?

21.09.2023 Lajme

Mbahet mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti (Kuvendi i Kosovës, N10, 08:30)

Vazhdon gjykimi kundër Pjetër Shalës (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:00)

Mbahet mbledhja e 315-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës (Salla e takimeve në KGjK, 09:00)

Vazhdon seanca plenare (Kuvendi i Kosovës, 10:00)

Mbahet dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë (KPDS): “Dreaming the (im)possible: Western Balkans free from crisis mode and on a path towards collaborative integration” (Four Points by Sheraton Hotel, 10:00)

FLOSSK organizon trajnim me gazetarë për përdorimin e platforme “dumedite.org” (Prishtina Hackerspace, nr 61 Aktash, 10:00)

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës organizon aktivitetin hulumtues për matjen e emisioneve nga automjetet (Dalja në magjistrale, Mazgit-drejtimi për Prishtinë, 10:00)

Zyra për Qeverisje të Mirë dhe Shoqata Action For Health (AFH), në kuadër të shënimit të 75-vjetorit të themelimit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë organizojnë konferencën Shëndet për të gjithë”-Qasja në shërbimet shëndetësore për të gjithë pa diskriminim e në veçanti për grupet e ndjeshme të popullsisë (Ndërtesa e Qeverisë, P38, 10:30

Organizata YIHR KS shënon Ditën Ndërkombëtare të Paqes përmes një aksioni rrugor (Sheshi Nënë Tereza, 12:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, në rend dite është themelimi i Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore (Kuvendi i Kosovës, 13:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare (Kuvendi i Kosovës, 14:00)

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë