Arrestohet spiuni i AKI-së

Policia e Kosovës njofton se nga Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë, pas një hetimi në teren duke e aplikuar nga masat e fshehta të përgjimit të telekomunikimeve me datën 11 dhjetor 2018, nga urdhëresa e Gjykatës Themelore arritën ta ndalin të dyshuarin E.J, lindur më 1992.

Arrestohet spiuni i AKI-së

I dyshuari është dyshuar se ka kryer disa vepra penale si: ‘Prezantim i rremë si perzon zyrtar’, ‘Falsifikim i dokumenteve’ dhe ‘Spiunazh’, i dyshuari është shoqëruar në njësinë kompetente për procedura të mëtejme. Po ashtu i dyshuari E.J e përpiloi një dokument të rremë duke shprehur se ai është zyrtarë në Agjencinë Kosovare për Inteligjencë por këto fjalë që ai i shprehi janë të rrejshme. Personi E.J kur është ndalur nga Policia ai ka thënë se gjoja është zyrtarë i lartë i AKI-së, duke thënë se jam në teren për detyra ose punë konkrete të AKI-së

Policia ka sekuestruar dokumentin e falsifikuar me të cilin ka vepruar dhe prezantuar në mënyrë të kundërligjshme apo të rreme. Pas përfundimit të gjitha veprimeve paraprake hetimore sipas Policisë së Kosovës i dyshuari është intervistuar në cilësi të dyshuarit në prezencën e avokatit mbrojtës dhe me aktvendim mbi ndalimin nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, ai është dërguar në mbajtje prej 48 orëve.


KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës