Albin Kurti infektohet me Coronavirus

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është infektuar me Coronavirus.

Albin Kurti ka njoftuar se para dy dite kishte pasur simptoma si kokëdhimbje, koll dhe dhembje e skuqje të syve.

Ai tregon se dje është testuar për COVID-19 dhe ka rezultuar pozitiv.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,
Albini

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.