AAK nuk e aprovon dorëheqjen e Blerim Kuçit

  • 10.01.2019
AAK nuk e aprovon dorëheqjen e Blerim Kuçit

Para disa muaje, Blerim Kuçi nga Suhareka, deputet në Parlamentin e Kosovës, i cili bën pjesë në partin e qeverisjes AAK ku disa muaj më parë ka thënë se nëse në muajin Dhjetor 2018 nuk do të bëhet liberalizimi i vizave do të jep dorëheqje nga posti i deputetit, por Ramush Haradinaj vendosi që të mos e aprovojë kërkesën për dorëheqje të deputetit Blerim Kuçi.

Ramush Haradinaj gjatë një konference për media, kreu i kësaj partie tha se nuk do ta aprovojë kërkesën e deputetit e Blerim Kuçi-t, për arsye se nuk është në rregull që të lihen proceset në gjysmë.


Kryeministri i Kosovës njëkohësisht edhe kreu i partisë së AAK-së ka thënë se: “Dega në Suharekë ka pasur mbledhjen e radhës dhe ata kanë qenë kundër vendimit të Blerim Kuçit, dhe unë jam detyruar mos t’ia pranojmë”.

Po ashtu, Ramush Haradinaj deklaroi edhe për aderimet e reja në partin e AAK-së, ku ai tha se do t’i përgjigjen dëshirës së qytetarëve për të qenë pjesë e partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë