64 aksidente për 24 orë nga reshjet e borës

  • 10.01.2019
64 aksidente për 24 orë nga reshjet e borës

Në 24 orët e fundit, gjatë reshjeve të borës kanë ndodhur 64 aksidente trafiku në vendin tonë, ku përfunduan me fatalitet, e me të lënduar dhe me dëme materiale.

Gjatë atyre 64 aksidenteve trafiku, prej tyre 22 aksidente kanë qenë me të lënduar, kurse 41 aksidente kanë qenë me dëme materiale dhe 1 aksident përfundoi me fatalitet.


Policia e Kosovës gjatë një njoftimi ata shprehën se kemi shqiptuar
774 tiketa për shoferët në trafik, për 24 orë.

Po ashtu, këto aksidente nuk u kaluan pa të arrestuar, gjatë këtyre aksidenteve janë arrestuar 16 persona, dhe 8 persona të tjerë nga Policia e Kosovës janë dërguar në mbajtje.

Më poshtë keni edhe statistikat e përgjithshme të cilat i ka përcjellur Policia e Kosovës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë