2 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 105 në tërë Kosovën

2 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 105 në tërë Kosovën
Fisnik Sadiku

16.07.2021 / Lajme

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 4 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

Brenda 24 ore nuk është regjistruar asnjë rast me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë (3) dhe Gjakovë (1).

Po ashtu, janë shëruar 5 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 105.514 raste.

Kurse numri i rasteve aktive është 105, prej tyre 2 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 107,883 raste nga 696,477 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,264 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Dy vatra të zjarrit shfaqen në Bukosh, banorët arrijnë ti lokalizojnë

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit