Asnjë i vdekur dhe 4 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Asnjë i vdekur dhe 4 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Fjolla Hoxha

15.07.2021 / Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1,476 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 4 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes nga ky virus.

Numri total i rasteve pozitive është 107,883 raste prej 696,477 personave të dyshimtë për virusin SARS CoV-2 pozitiv dhe 2,264 raste të vdekjes.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë (3) dhe Gjakovë (1).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 5 qytetarë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 105,514.

LEXO EDHE:  Mbi 460 mijë qytetarë të vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë (3), Deçan (1) dhe Gjilan (1).

Në total numri i rasteve aktive është 105.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit