Bizneset Vende Pune Ofertat

Hapet një klasë e re e gjuhës shqipe me 15 nxënës në Pratteln të Bazelit

Hapet një klasë e re e gjuhës shqipe me 15 nxënës në Pratteln të Bazelit

17.11.2023 Zvicër

Në vijim të punës për hapjen e klasave të reja të mësimit plotësues në gjuhën shqipe në Zvicër, këtë javë, në kuadër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër është hapur edhe një klasë e re në Pratteln të Kanton Baselland-it ( me 15 nxënës).

Për të gjithë të interesuarit në këto kantone, në Pratteln, mësimi në gjuhën shqipe zhvillohet çdo të mërkurë, nga ora 15:30 deri në orën 17:15, me mësuese Nuraj Iljasi.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Evakuohet sërish aeroporti i Bazelit, alarmi i katërt brenda një jave

Evakuohet sërish aeroporti i Bazelit, alarmi i katërt brenda një jave

Kërkohet edhe një herë durim në Euroaeroportin e Bazelit. Udhëtarët duhej të largoheshin nga ndërtesa të enjten.

Aeroporti i Bazelit duhej të evakuohej sërish sot, pas një alarmi.

Euroairport shkruan në faqen e tij kryesore se masa është marrë “për arsye sigurie”. “U kërkohet pasagjerëve të kontaktojnë linjën e tyre ajrore për informacion në lidhje me fluturimin e tyre”, vijon ai.

Ky është evakuimi i katërt në shtatë ditë. Sfondi në secilin rast ishin kërcënimet me bombë.

Arsyeja e evakuimit të së enjtes është ende e paqartë.

ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë