Sondazhi i Baton Haxhiut: LVV 51,3%, LDK 15,5%, PDK 13,2%, AAK 5,5%, Nisma 1.8%

  • 02.02.2021
Sondazhi i Baton Haxhiut: LVV 51,3%, LDK 15,5%, PDK 13,2%, AAK 5,5%, Nisma 1.8%

Gazetari Baton Haxhiu ka shpalosur sondazhin e tij. Në këtë sondazh Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 51% të votave.

Vendin e dytë e ka zënë koalicioni LDK-AKR me 15.5% . Ndërsa PDK doli e treta me 13.2%. Ndërkohë që AAK’ja e Haradinajt doli e katërta me vetëm 5.5%. Nisma e Fatmir Limajt doli 1.8% në sondazh.

Sondazhi:


VV dhe Osmani 51,3%

LDK dhe AKR 15,5%

PDK 13,2%

AAK 5,5%

Nisma 1.8%

Të pavendosur 9.6%

Të tjerët 1,3%

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë