Sondazhi i Baton Haxhiut: LVV 51,3%, LDK 15,5%, PDK 13,2%, AAK 5,5%, Nisma 1.8%

Sondazhi i Baton Haxhiut: LVV 51,3%, LDK 15,5%, PDK 13,2%, AAK 5,5%, Nisma 1.8%

Gazetari Baton Haxhiu ka shpalosur sondazhin e tij. Në këtë sondazh Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 51% të votave.

Vendin e dytë e ka zënë koalicioni LDK-AKR me 15.5% . Ndërsa PDK doli e treta me 13.2%. Ndërkohë që AAK’ja e Haradinajt doli e katërta me vetëm 5.5%. Nisma e Fatmir Limajt doli 1.8% në sondazh.

Sondazhi:

VV dhe Osmani 51,3%

LDK dhe AKR 15,5%

PDK 13,2%

AAK 5,5%

Nisma 1.8%

Të pavendosur 9.6%

Të tjerët 1,3%

RAPORTO