PDK nënshkruan koalicion me këtë subjekt politik

PDK nënshkruan koalicion me këtë subjekt politik
Eurolinda Zenelaj

15.01.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Partia Demokratike e Kosovës ka nënshkruar koalicion me Lëvizjen për Drejtësi.

Këtë e ka bërë të ditur në një konferencë për media u.d i kryetarit dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj.

“Na bashkon vendosmëria jonë për të pasur një rimëkëmbje kombëtare. Sot kemi nënshkruar një koalicion të bashkëpunimit se si ta udhëheqim qeverinë e ardhshme të Kosovës”, ka thënë Hoxhaj.

“Dua ti uroj z.Sylejman Qerkezi mirëseardhje në listën tonë si kandidat në kuadër të listës tonë, dua ta siguroj që do të kemi një bashkëpunim të mirëfilltë që ta ndryshojmë Kosovën pas një viti të vështirë që kemi pas në vitin 2020”, ka shtuar tutje Hoxhaj.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota