Në Shirokë fiton Lëvizja Vetëvendosje me 129 vota

Tashmë janë mbyllur qendrat e votimit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku qytetarët me të drejtë vote kishin mundësinë që deri në ora 19:00 t’u drejtohen kutive të votimit që të votojnë të përzgjedhurit e tyre.

Sipas burimeve të SuharekaOnline në fshatin Shirokë të Komunës së Suharekës, Lëvizja Vetëvendosje prinë me 129 vota duke lënë pas LDK me 72 vota.

Ndërsa në Shirokë AAK ka marrë gjithsej 63 vota, PDK 23 vota dhe NISMA 6 vota.

RAPORTO