Në fshatin Sallagrazhdë fiton Lëvizja Vetëvendosje me 126 vota

Tashmë janë mbyllur qendrat e votimit në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku qytetarët me të drejtë vote kishin mundësinë që deri në ora 19:00 t’u drejtohen kutive të votimit që të votojnë të përzgjedhurit e tyre.

Sipas burimeve të SuharekaOnline në fshatin Sallagrazhdë të Komunës së Suharekës, Lëvizja Vetëvendosje prinë me 126 vota duke lënë pas PDK dhe LDK me nga 77 vota, AAK-në me 72 vota, NISMA me 6 vota dhe të pavlefshme janë gjithsej 5 vota.

RAPORTO