Në fshatin Mushtisht fiton Lëvizja Vetëvendosje me 589 vota

Të gjitha qendrat e votimit tani më janë mbyllur, në të cilat janë qytetarët me të drejtë vote kishin mundësinë që deri në ora 19:00 t’u drejtohen kutive të votimit që të votojnë të përzgjedhurit e tyre.

Sipas burimeve të SuharekaOnline në fshatin Mushtisht të Komunës së Suharekës, Lëvizja Vetëvendosje prinë me 589 vota duke lënë pas LDK me 450 vota.

Gjithashtu në fshatin Mushtisht PDK ka marrë 406 vota, AAK 258 dhe NISMA 25.

RAPORTO