Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota

Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota
Eurolinda Zenelaj

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Ka përfunduar një pjesë e madhe e numërimit të votave edhe në Komunën e Suharekës.

Sipas rezultateve preliminare në fshatin Bukosh të Suharekës, Lëvizja Vetëvendosje fiton bindshëm me 230 vota, duke lënë pas PDK me 135.

Gjithashtu në fshatin Bukosh pas LVV-së është edhe LDK me 130 vota, AAK 77 vota dhe NISMA 10, raporton SuharekaOnline.

Rikujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje në Komunën e Suharekës është duke prirë me 37.54%.

LEXO EDHE:  Dy vatra të zjarrit shfaqen në Bukosh, banorët arrijnë ti lokalizojnë

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota