Haradinaj: Kurti ka gjasat më të mira për fitore në këto zgjedhje

Haradinaj: Kurti ka gjasat më të mira për fitore në këto zgjedhje
Çlirim Gashi

20.01.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj, kandidat për president të Kosovës, tha se Kosovës i duhet një president i fortë.

“Qytetarët e Kosovës kërkojnë reforma, kërkojnë ecje përpara, kërkojnë një dinamikë të re në vend dhe një qeveri e kryeministër që i shtyn para reformat.

Gjasat në këto zgjedhje i ka më të mira VV dhe zoti Kurti. Por qëndrueshmëria e Kosovës varet edhe nga qëndrimet e drejta të presidentit të vendit.

Kosova ka nevojë edhe për një ekuilibër politik dhe institucional.

Unë jam kandidat për president, për të fuqizuar Kosovën në planin e brendshëm dhe veçanërisht në planin e sigurisë,” tha Haradinaj, duke theksuar se synimi i tij është anëtarësimi në NATO.

Sipas tij, një kryeministër i fortë ka nevojë për një president të fortë.

LEXO EDHE:  Haradinaj thirrje qeverisë: Merruni më seriozisht me zjarret

Haradinaj tha se sërish Kosova është përballë sfidave të sigurisë, duke përmendur bisedimet me Serbinë dhe gabimet që janë bërë në të shkuarën në këtë drejtim.

Për këtë arsye, ai tha se barra e përgjegjësisë bie mbi presidentin. Haradinaj tha se Kosova duhet të arrijë shkallën e plotë të sigurisë, sidomos me anëtarësimin në NATO./Syri.net/

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Leshan fiton Lëvizja Vetëvendosje me 279 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Greikoc fiton Lëvizja Vetëvendosje me 519 vota

15.02.2021 / Zgjedhjet Parlamentare 2021

Në Bukosh fiton Lëvizja Vetëvendosje me 230 vota