Zekolli viziton shoqatën e veterinarëve, premton zgjidhje për trajtimin e qenve endacak

Kandidati për kryetar të Komunës së Suharekës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Murtez Zekolli, ka vazhduar me aktivitete në kuadër të fushatës zgjedhore të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

13.10.2021 / Zgjedhjet

Zekolli viziton shoqatën e veterinarëve, premton zgjidhje për trajtimin e qenve endacak
Foto: Ilustrim

Në kuadër të fushatës, Zekolli po takon biznese të shumta që operojnë në Komunën e Suharekës si dhe qytetarë të shumtë, kështu duke i dëgjuar kërkesat dhe nevojat e tyre.

Krahas këtyre aktiviteteve, gjatë ditës së sotme Murtez Zekolli ka takuar shoqatën e veterinarëve “Theranda Vets”.


Në këtë takim, ai ndëgjoi problemet që përballen ata si dhe bashëbiseduan për gjetjen e zgjidhjeve të tyre.

Zekolli ka premtuar se shqetësimet e tyre, do ti zgjidhin në qeverisjen e tyre të ardhshme.

Ai ka premtuan se do ti japin zgjidhje kërkesave për trajtimin e kafshëve, trajtimin e qenve endacak si dhe të gjitha kërkesave të tjera.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *