Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Salih Zybës, në Bukosh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 100% të votave në Suharekë.

18.10.2021 / Zgjedhjet

Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Salih Zybës, në Bukosh
Foto: Ilustrim

Sipas këtij rezultati, Bali Muharremaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka fituar me 52,28% të votave apo 13 mijë e 837 vota, ndërkaq pas tij vije Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me 29,51% të votave apo 7 mijë e 810 vota.

Sipas këtij rezultati, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me kandidatin Bali Muharremaj ka fituar Suharekën në raund të parë, pa balotazh.


Por, si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës, në vendlindjen e Salih Zybës, në fshatin Bukosh?

SuharekaOnline ka mbledhur rezultatet në dy qendrat e votimit në fshatin Bukosh, në 2430A/01R dhe 2430A/02D.

Sipas rezultateve të të dy qendrave të votimit në Bukosh, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 215 vota, Ardian Shala i LDK-së ka marrë 159 vota, Salih Zyba i LVV-së 163 vota dhe Murtez Zekolli i PDK-së 44 vota.

BukoshBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2430A/01R128 vota / 41,83%89 vota / 29,08%64 vota / 20,92%25 vota / 8,17%
2430A/02D87 vota / 31,64%70 vota / 25,45%99 vota / 36,00%19 vota / 6,91%
TOTAL21515916344

Deri kur duhet të duroni dhimbjet e shpinës dhe qafës? Këto janë simptomat, shkaqet dhe trajtimi

Në të shumtën e rasteve dhimbjet e shpinës dhe qafës, mund të parandalohen dhe të mbahen nën kontroll nëse trupi...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *