Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Salih Zybës, në Bukosh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 100% të votave në Suharekë.

Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Salih Zybës, në Bukosh

Sipas këtij rezultati, Bali Muharremaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka fituar me 52,28% të votave apo 13 mijë e 837 vota, ndërkaq pas tij vije Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me 29,51% të votave apo 7 mijë e 810 vota.

Sipas këtij rezultati, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me kandidatin Bali Muharremaj ka fituar Suharekën në raund të parë, pa balotazh.


Por, si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës, në vendlindjen e Salih Zybës, në fshatin Bukosh?

SuharekaOnline ka mbledhur rezultatet në dy qendrat e votimit në fshatin Bukosh, në 2430A/01R dhe 2430A/02D.

Sipas rezultateve të të dy qendrave të votimit në Bukosh, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 215 vota, Ardian Shala i LDK-së ka marrë 159 vota, Salih Zyba i LVV-së 163 vota dhe Murtez Zekolli i PDK-së 44 vota.

BukoshBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2430A/01R128 vota / 41,83%89 vota / 29,08%64 vota / 20,92%25 vota / 8,17%
2430A/02D87 vota / 31,64%70 vota / 25,45%99 vota / 36,00%19 vota / 6,91%
TOTAL21515916344
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës