Salih Zyba viziton bizneset që udhëheqen nga gratë, premton subvencionim

Kandidati për kryetar të Komunës së Suharekës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Salih Zyba krahas aktiviteteve në fushatën zgjedhore për zgjedhjet e 17 tetorit, gjatë ditës së sotme ka vizituar bizneset individuale të udhëhequra nga gratë.

22.09.2021 / Zgjedhjet

Salih Zyba viziton bizneset që udhëheqen nga gratë, premton subvencionim
Foto: Salih Zyba / Facebook

Zyba ka vizituar një biznes individual në punën artizanale me pronare Redona Kuqi, ku ai ka thënë se KUqi është një nga shembujt më të mirë të avancimit të bizneseve individuale.

Ai së bashku me kandidatet për asamble komunale, Pranvera Berisha dhe Festë Kabashi kanë parë nga afër disa punime të saj, ku puna dhe kreativiteti janë modeli më i mirë se si me përkushtim dhe ide një grua mund të krijojë një biznes stabil.


Po ashtu, Salih Zyba ka premtuar se me qeverisjen lokale të Lëvizjes Vetëvendosje do të krijojnë kushte dhe klimë të favorshme përmes subvencionimit të bizneseve që hapën nga gratë sipërmarrëse.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *