Ja si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Bali Muharremajt, në Gjinoc

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 100% të votave në Suharekë.

Ja si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës në vendlindjen e Bali Muharremajt, në Gjinoc

Sipas këtij rezultati, Bali Muharremaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka fituar me 52,28% të votave apo 13 mijë e 837 vota, ndërkaq pas tij vije Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me 29,51% të votave apo 7 mijë e 810 vota.

Sipas këtij rezultati, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me kandidatin Bali Muharremaj ka fituar Suharekën në raund të parë, pa balotazh.


Por, si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës, në vendlindjen e Muharremajt, në fshatin Gjinoc?

SuharekaOnline ka mbledhur rezultatet në tri qendrat e votimit në fshatin Gjinoc, në 2407A/01R, 2407A/02R dhe 2407A/03D.

Sipas rezultateve të të tri qendrave të votimit në Gjinoc, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 874 vota, Ardian Shala i LDK-së ka marrë 117 vota, Salih Zyba i LVV-së 44 vota dhe Murtez Zekolli i PDK-së 57 vota.

GjinocBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2407A/01R239 vota / 68,68%53 vota / 15,23%12 vota / 3.45%44 vota / 12,64%
2407A/02R212 vota / 85,83%18 vota / 7.29%13 vota / 5,26%4 vota / 1,62%
2407A/03D323 vota / 81,36%46 vota / 11,59%19 vota / 4,79%9 vota / 2.27%
TOTAL8741174457
KOMENTE1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • N'minuta
  Zëri i Qytetarëve
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  [FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
  Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
  Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës