Bllaca i thot po fuqishëm Murtez Zekollit dhe PDK-së

Kandidati për kryetar të Komunës së Suharekës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Murtez Zekolli, ka vazhduar me aktivitete në kuadër të fushatës zgjedhore të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

13.10.2021 / Zgjedhjet

Bllaca i thot po fuqishëm Murtez Zekollit dhe PDK-së
Foto: Ilustrim

Në kuadër të fushatës, Zekolli po takon biznese të shumta që operojnë në Komunën e Suharekës si dhe qytetarë të shumtë, kështu duke i dëgjuar kërkesat dhe nevojat e tyre.

Krahas këtyre aktiviteteve, Murtez Zekolli gjatë mbrëmjes së djeshme ka qëndruar në vendlindjen e tij, në Bllacë, ku edhe ka marrur përkrahje të fuqishme nga banorët e fshatit.


Bllaca është rreshtuar fuqishëm për Kryetar Murtez Zekolli.

Nga secila lagje tani po vjen mbështetja si asnjëher më parë.

Nga lagja në lagje, bllacianet janë rrshtuar për kandidatin nga Bllaca, të PDK-së, duke i tejkaluar bindjet politike.

Kësaj radhe Bllaca i thot po fuqishëm PDK-së.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *