Superliga e Kosovës, derbi i radhës në Suharekë, FC Ballkani – FC Drita

27.02.2020

Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e 21-të në Ipko Superligë dhe për javën e 19-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme. Derbi i radhës në këtë xhiro do të jetë ai ndërmjet FC Ballkanit dhe FC Dritës. Ky takim pritet të zhvillohet të mërkurën, më 4 […]

Superliga e Kosovës, derbi i radhës në Suharekë, FC Ballkani – FC Drita Foto: FC Ballkani

Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e 21-të në Ipko Superligë dhe për javën e 19-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme.

Derbi i radhës në këtë xhiro do të jetë ai ndërmjet FC Ballkanit dhe FC Dritës.

Ky takim pritet të zhvillohet të mërkurën, më 4 mars me fillim pej orës 13:00 në stadiumin e qytetit – Suharekë.

Ipko Superliga – java e 21-të
E mërkurë, 4 mars
13.00 Ballkani-Drita
13.00 Gjilani-Feronikeli
13.00 Trepça’89-Llapi
17.00 Prishtina-Ferizaj

E enjte, 5 mars
13.00 Drenica-Flamurtari
13.00 Vushtrria-Dukagjini

Liga e Parë – java e 19-të
E mërkurë, 4 mars – ora 13.00
Vllaznia (P)-Liria
Drenasi-Trepça
KEK-u-Vitia
Malisheva-Dardana
Ramiz Sadiku-Istogu
2 Korriku-Vëllaznimi
Besa-Arbëria
Onix-Ulpiana