Bizneset Vende Pune Ofertat

“X” lanson mjetin për kërkimin e vendeve të punës

“X” lanson mjetin për kërkimin e vendeve të punës

19.11.2023 Teknologji

Një mjet i ngjashëm i kërkimit të punës me Linkedin që X ka eksperimentuar prej kohësh tashmë është live. Një version beta mbërriti në Gusht për përdoruesit e verifikuar (me pagesë) por versioni ueb i mjetit tashmë është i hapur për këtë në X. Kompania tha se së shpejti do të mbërrijë edhe në iOS e Android.

Funksionaliteti i kërkimit të punës popullohet me pozicione të hapura nga disa kompani teknologjike përfshirë ato që drejtohen prej Musk.

Aktualisht ka role të listuara në SpaceX, Tesla dhe Neuralink si dhe kompaninë e fundit të Musk X.ai.

Musk kishte premtuar më herët se do të ndërtonte një mjet konkurrent të Linkedin të shkëlqyer edhe pse momentalisht duke shumë i thjeshtë në funksionalitet.

Përdoruesit mund të kërkojnë vende pune dhe përshkrime, por ku duan të plotësojnë një aplikim dërgohen në sajte të palëve të treta për ta përfunduar, përfshirë këtu vende pune në X.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
SpaceX po blen kompaninë e prodhimit të parashutave për misione hapësinore

SpaceX po blen kompaninë e prodhimit të parashutave për misione hapësinore

SpaceX po blen një kompani për prodhimin e parashutave të cilat përdoren për misione hapësinore.

Prodhuesi i anijeve kozmike në pronësi të Elon Musk po blen Pioneer Aerospace i cili prodhon parashuta për raketa.

Sipas një dosje falimentimi në Florida, SpaceX do të paguajë 2.2 milionë dollarë për Pioneer – kompania mëmë e të cilit kohët e fundit bëri kërkesë për falimentim.

Është një blerje e rrallë për SpaceX dhe e para që kur pagoi 524 milionë dollarë për startupin satelitor Swarm në vitin 2021, në një lëvizje që zgjeroi rrjetin e saj satelitor Starlink.

Pioneer, i themeluar në vitin 1938, ka siguruar parashuta për një numër misionesh të SpaceX dhe NASA-s.

SpaceX ​​sërish dështoi me raketën më të fuqishme – kompania shkatërroi në ajër Starshipin

SpaceX ​​sërish dështoi me raketën më të fuqishme – kompania shkatërroi në ajër Starshipin

Për herë të dytë, SpaceX u përpoq të niste Starship, raketën më të fuqishme të ndërtuar në histori.

U tha se përforcuesi Super Heavy shpërtheu në ajër dhe se për shkak të pamundësisë së kthimit të kontrolluar të raketës, u aktivizua sistemi i ndërprerjes së fluturimit, pra vetëshkatërrimit të saj.

SpaceX njoftoi se ata nuk ishin në gjendje të merrnin të dhëna nga Starship, pasi nuk pritej që të shpërthente përforcuesi Super Heavy.

Kompania konfirmoi gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë se ishte e detyruar të aktivizonte sistemin e ndërprerjes së fluturimit të Starship, i cili në thelb është një veçori vetëshkatërruese që SpaceX aktivizoi për të parandaluar devijimin nga kursi të Starshipit.

SpaceX përfundoi transmetimin e drejtpërdrejtë pak më vonë.

Kujtojmë se SpaceX, pronari i së cilës është Elon Musk, nisi me sukses Starship në muajin prill të këtij viti, por raketa shpërtheu në ajër pas pak minutash.

Sistemi Starship shkoi shumë më larg se përpjekja e parë e muajit prill, por përfundoi me një tjetër shpërthim.

SpaceX do të ketë vlerë rreth 500 miliardë dollarë deri në vitin 2030

SpaceX do të ketë vlerë rreth 500 miliardë dollarë deri në vitin 2030

Kompania SpaceX e Elon Musk do të ketë vlerë rreth 500 miliardë dollarë deri në vitin 2030, tha investitori miliarder Ron Baron në një intervistë me CNBC të premten.

Baron, i cili sipas CNBC zotëron më shumë se 1 miliard dollarë aksione në kompaninë e raketave, tha se kompania do të ketë vlerë nga 250 miliardë deri në 300 miliardë dollarë gjatë tre viteve të ardhshme, transmeton Telegrafi.

Vlera aktuale e SpaceX prej rreth 150 miliardë dollarësh e bën atë një nga kompanitë private më të vlefshme në botë.

Më herët gjatë muajit, Musk tha se Starlink, njësia e SpaceX, tani po gjeneron të ardhura të mjaftueshme për të mbuluar të gjitha kostot që lidhen me funksionimin dhe mirëmbajtjen e shërbimit të internetit satelitor.

FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë