Viberi, aplikacioni që më së shumti përdoret në Kosovë

Aplikacioni për telefonata dhe mesazhe falas, Viber, që nga lansimi i saj, në Kosovë ka bërë bujë të madhe e që vazhdon të jetë ende në top-listën të preferuarve të qytetarëve.

14.01.2022 / Teknologji

Viberi, aplikacioni që më së shumti përdoret në Kosovë
Foto: Ilustrim

Viber është duke dominuar vazhdimisht për nga përdorimi i saj në vendet e Ballkanit Perëndimor.

Kështu të paktën bëjnë të ditur të dhënat e vitit 2021 nga SimilarWeb.com.


Sipas të dhënave të këtij uebi, bëhet e ditur se në mesin e këtyre shteteve të Ballkanit Perëndimor bëjnë pjesë Kosova dhe Shqipëria.

Po ashtu, një gjë e tillë është treguar edhe në mënyrë vizuele, pra nga një grafikë e cila u publikua nga gazetari i BalkanInsight, ku tregon përdorimin e aplikacioneve të tjera në kontinentin e Evropës.

Ndërkaq, në disa vende të Evropës qendrore, po ashtu juglindore, veriore dhe perëndimore dominon edhe aplikacioni Messenger, kjo i kompanisë Meta.

Përpos Viber-it dhe Messenger-it, në shumë shtete të kontinentit të Evropës dominon edhe aplikacioni Whatsapp.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *