Bizneset Vende Pune Ofertat

Teknologjia e iPhone për identifikimin e sendeve të humbura bëhet akoma më e saktë

Teknologjia e iPhone për identifikimin e sendeve të humbura bëhet akoma më e saktë

16.09.2023 Teknologji

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Me debutimin e iPhone 15, iPhone do të pajiset me gjeneratën e dytë të çipit Ultra Wideband, i cili bën të mundur lidhjen me pajisje të tjera të cilat janë 3 herë më larg sesa distanca që ka qenë e mundur me çipin ekzistues UWB.

iPhone ishte smartfoni i parë që prezantoi funksionalitete Ultra Wideband duke e bërë të lehtë gjetjen e sendeve të humbura siç janë çelësat e makinës të cilët kishin një AirTag.

Me debutimin e iPhone 15, iPhone do të pajiset me gjeneratën e dytë të çipit Ultra Wideband, i cili bën të mundur lidhjen me pajisje të tjera të cilat janë 3 herë më larg sesa distanca që ka qenë e mundur me çipin ekzistues UWB.

Plus Apple thotë se është më e lehtë të gjeni një mik në një turmë me një iPhone 15.

elefoni i ri ofron lokalizim me saktësi të lartë kështu që mund të gjeni miqtë në një koncert, stacioni treni apo një market. Madje përdoruesit do të orientohen me indikatorë të saktë për tek vendndodhja.

iPhone 15 do të ketë përmirësime të komunikimit siç është cilësia më e lartë audio që i jep prioritet zërit në rastin kur i telefononi dikujt në një turmë.

Në situata ekstreme, iPhone përfshin mbështetje për thirrjet satelitore me Emergency SOS, funksionalitet që është zgjeruar në 14 vende të reja të botës.

Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë