Seria Apple Watch 7: Gjithçka që duhet të dini për orën më të fundit të Apple

24.09.2021

Pajisja ofron një ekran të ri, më të madh, së bashku me një seri karakteristikash të reja që ndihmojnë që të bëhet padyshim ora inteligjente më e mirë e lëshuar ndonjëherë. E sigurt për të thënë, edhe nëse keni një Apple Watch Series 6, ju mund të dëshironi të azhurnoni në Apple Watch Series 7, […]

Seria Apple Watch 7: Gjithçka që duhet të dini për orën më të fundit të Apple Foto: Ilustrim

Pajisja ofron një ekran të ri, më të madh, së bashku me një seri karakteristikash të reja që ndihmojnë që të bëhet padyshim ora inteligjente më e mirë e lëshuar ndonjëherë.

E sigurt për të thënë, edhe nëse keni një Apple Watch Series 6, ju mund të dëshironi të azhurnoni në Apple Watch Series 7, në varësi të asaj që është e rëndësishme për ju.

Jeni të interesuar për të mësuar më shumë? Këtu keni gjithçka që duhet të dini për orën e fundit inteligjente të Apple.

Dizajni i Apple Watch Series 7

Apple zakonisht sjell ridizajnime në pajisjet e tij çdo tre vjet ose më shumë, dhe ky është viti për Apple Watch. Ndryshe nga thashethemet, megjithatë, pajisja e re nuk ka skajet e sheshta që disa prisnin. Në vend të kësaj, pajisja ka një ekran më të madh me korniza më të holla se më parë. Pamja e përgjithshme e pajisjes, megjithatë, mbetet pak a shumë e njëjtë.

Pajisja gjithashtu ka një ekran të ri më rezistent ndaj plasaritjeve, plus ka rezistencë ndaj pluhurit IP6X dhe pajisja është ende e papërshkueshme nga noti. Pajisja është gjithashtu e pajtueshme me të gjitha brezat e mëparshëm të orëve.

Ora nuk ofron shumë azhurnime të mëdha për sa i përket specifikimeve, por gjithsesi duhet të jetë në gjendje të trajtojë pothuajse gjithçka që mund të përdorni në përditshmëri. Kjo përfshin ndjekjen e fitnesit, dhe ka disa stërvitje të reja në watchOS 8, duke përfshirë mbështetjen për biçikletat elektronike.

Pajisja gjithashtu ngarkohet më shpejt. Pajisja vjen me teknologji të re të karikimit të shpejtë që mund ta karikojë plotësisht në 45 minuta, e cila është perfekte për ata që preferojnë të përdorin pajisjen e tyre për gjurmimin e gjumit dhe karikohen vetëm kur bëjnë dush, për shembull.

Çmimi dhe disponueshmëria e Apple Watch Series 7

Ora e re fillon me 399 dollarë dhe do të jetë e disponueshme për blerje në vjeshtë. Apple ende nuk ka dhënë një datë specifike të lëshimit të pajisjes. Isshtë në dispozicion në një sërë ngjyrash, duke përfshirë të njëjtat përfundime prej çeliku inox./SuharekaOnline/