OnePlus po vjen me një orë të re inteligjente

21.06.2024

Nëse jeni adhurues i orëve inteligjente, por gjithashtu jeni adhurues i diçkaje më interesante, do të jeni të kënaqur të dëgjoni se OnePlus Watch 3 i përfolur po vjen tani.

OnePlus po vjen me një orë të re inteligjente Foto: Ilustrim

Hera e fundit që është raportuar për OnePlus Watch 3, ishte pak më shumë se një javë më parë, kur pajisja u vu re në faqen e internetit të çertifikimit BIS.

Numri i modelit të pajisjes është i ngjashëm me atë të OnePlus Watch 2, kjo është arsyeja pse besohet se është me të vërtetë OnePlus Watch 3.

Për më tepër, ajo u shfaq në një bazë tjetër të dhënash, duke zbuluar një bateri 500 mAh, e njëjtë me Watch 2, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Spekulimet sugjerojnë se mund të përmbajë një Snapdragon Wear W5 Gen 2 të ardhshëm të Qualcomm.

E tani, pasardhësi i OnePlus Watch 2 po shfaqet përsëri në horizont.

Ora inteligjente e ardhshme OnePlus, me numër modeli OPWW234, është parë në faqen e internetit të çertifikimit TENAA.

Çertifikimi TENAA (Qendra e Çertifikimit të Pajisjeve të Telekomunikacionit) është një proces miratimi rregullator në Kinë për pajisjet elektronike si telefonat inteligjentë dhe orët inteligjente.

Ai siguron që pajisjet të jenë në përputhje me standardet dhe rregulloret teknike kineze përpara se të mund të shiten ose përdoren në vend.

Bëhet e ditur se ora e re do të përfshijë lidhjen LTE për e-SIM, së bashku me mbështetjen për Bluetooth, GPS, NFC, GLONASS dhe WLAN.