Bizneset Vende Pune Ofertat

Elon Musk mund të kërkojë pagesë nga të gjithë për Twitter/X në të ardhmen

Elon Musk mund të kërkojë pagesë nga të gjithë për Twitter/X në të ardhmen

21.09.2023 Teknologji

Kjo mund të çojë në mbylljen përfundimtare të platformës.

Elon Musk ka përmendur mundësinë e vendosjes së një modeli me pagesë mujore për Twitter/X në një bisedë të transmetuar drejtpërdrejt me Kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu. Kjo është thënë të jetë një masë për të luftuar botët e rrjetit.

Elon Musk ka qenë duke menduar ta bëjë Twitter/X një faqe me pagesë që prej një kohe të gjatë, sipas një raporti të Platformer nga nëntori i vitit të kaluar, ku thuhej se ai po diskutonte ndryshimin e modelit të pagesës në vitin 2022.

Musk ka qenë në kërkim të mënyrave për të bërë blerjen e tij të improvizuar prej 44 miliardë dollarësh një investim të rentablë që nga momenti kur ai sollë një lavaman në selinë e kompanisë në fund të vitit të kaluar. Megjithatë, Musk duket se ka pak idenë se si ta bëjë këtë pa shkëputur shumicën e përdoruesve të Twitter/X dhe reklamuesit e tij.

“Ai është mënyra e vetme që mund të mendoj për të luftuar armi të mëdha të botëve të rrjetit”, tha Musk në lidhje me planin e tij të fundit për monetizim, duke treguar një mungesë të konsiderueshme të imagjinatës.

Burri më i pasur në botë nuk ka thënë saktësisht sa do të kërkojë nga përdoruesit e zakonshëm për përdorimin e vazhdueshëm të Twitter/X, vetëm që do të jetë një “shumë e vogël parash”.

Sigurisht, një “shumë e vogël” mund të dojë çfarëdo nga një njeri me një pasuri neto prej 263.3 miliardë dollarësh.

Çfarëdo qoftë shuma, është e pakëndshme që shumica e përdoruesve do të ndihen të kënaqur ta paguajnë. Simpatia ndaj Musk dhe Twitter/X është tashmë e ulët në mënyrë të ndjeshme, me shumë njerëz që po e konsiderojnë seriozisht kalimin në një platformë tjetër.

Goditja e këtyre përdoruesve të pakënaqur në xhep do ta bëjë vendimin e tyre akoma më të lehtë.

Musk nuk ka pasur shumë sukses me plane mujore pagese në të kaluarën.

Ne kemi parë përpjekjet e Musk për të monetizuar Twitter/X kur ai ndryshoi çmimin dhe strukturën e shërbimit të pagesës, që më pas u quajt X Premium.

Duke rritur çmimin nga $5 në $8 në muaj, Musk bëri gjithashtu blerjen e shenjës së verifikimit të bluzit në një avantazh pagesor, duke e bërë efektivisht të pa vlerë.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende31 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë