Apple Intelligence+ mund të vijë dhe nuk do të jetë falas

03.07.2024

Apple Intelligence nuk është planifikuar të integrohet në iPhone, iPad dhe Mac deri në fund të kësaj vere.

Apple Intelligence+ mund të vijë dhe nuk do të jetë falas Foto: Ilustrim

Megjithatë, kompania tashmë raportohet se po planifikon të ngarkojë përdoruesit e saj një tarifë mujore për të pasur qasje në disa veçori.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Mark Gurman i Bloomberg vë në dukje se veçoritë bazë të diskutuara gjatë zbulimit të sistemit AI në WWDC 2024 do të mbeten falas për përdoruesit.

Por, kompania po shqyrton përfundimisht zbatimin e një programi përgjatë linjave të “Apple Intelligence+”.

Ky program, theksohet se mund të ofrojë veçori dhe funksionalitet shtesë për një abonim mujor – e ngjashme me atë që kompania bën tashmë për iCloud.