Zjarret shkaktojnë dëme të konsiderueshme edhe në Gjinoc të Suharekës

05.08.2021 / Suhareka

Zjarret shkaktojnë dëme të konsiderueshme edhe në Gjinoc të Suharekës
Foto: Ilustrim

Tash e sa ditë, Komuna e Suharekës është përfshirë nga zjarri.

Por, gjatë ditës së sotme zjarri ka kapluar fshatin Gjinoc të Komunës së Suharekës.

Si pasojë e zjarrit të madh, edhe një shtëpi është kapluar nga flakët, por fatmirësisht intervenimi i shpejtë ka bërë që të shuhet zjarri.


Në vendngjarje kanë dalur Policia e Kosovës, zjarrfikësit si dhe banorët e fshatit.

Si në fshatrat e tjera edhe në këtë fshat zjarret kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *