(Mos)votimi i Qeverisë LDK-AAK-NISMA+, flet deputeti i LDK-së, Ardian Shala

(Mos)votimi i Qeverisë LDK-AAK-NISMA+, flet deputeti i LDK-së, Ardian Shala
Herolind Bytyçi

28.04.2020 / Suhareka

Ndonëse gjatë ditës ishte përfolur se kryetari i degës së LDK-së në Suharekë, Ardian Shala, njëherit edhe deputet i Kuvendit të Kosovës do të votojë pro një qeverisje të LDK-së së bashku me AAK-në, NISMA dhe partitë e pakicave, por ndryshe thotë ai.

Gjatë ditës redaksia e SuharekaOnline ka tentuar të komunikojë me deputetin Shala disa herë radhazi mirëpo ishte i paarritshëm përmes telefonit.

Mirëpo gjatë orëve të mbrëmjes deputeti i LDK-së nga Suhareka, Ardian Shala, ka kthyer përgjigje në redaksinë e SuharekaOnline.

Në përgjigjen e tij ai nuk e ka mohur ose pohuar votën e tij pro Qeverisë Hoti por e ka lënë si mundësi të hapur dhe se vota e tij do të shihet gjatë mbajtjes së seancës për votimin e qeverisë.

Gjithashtu ai ka treguar se është edhe duke u këshilluar me qytetarë dhe struktura të partisë dhe se një pjesë dërmuese e strukturave janë duke i kërkuar që të qëndrojë pro kryeministrit të LDK-së.

Interesimi i madh për votën për apo kundër të Ardian Shalës vjen pas votës së tij kundër mocionit të 25 marsit ndaj Qeverisë Kurti dhe kundër koaliciont me AAK dhe NISMA.

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit