Votat e kandidatëve të PDK – Suharekë në Podujevë, prin Ruzhdi Kurtishaj

Numërimi i votave për zgjedhjet e 14 shkurtit tashmë ka përfunduar. Por kanë mbetur ende pa u numëruar votat me kusht dhe ato nga diaspora.

Në qytetin e Podujevës bartësi i listës, Enver Hoxhaj është më i votuari me 3098 vota, shkruan SuharekaOnline.

Ndërsa, nga kandidatët e PDK-së, dega në Suharekë, më i votuari është Ruzhdi Kurtishaj i cili në këtë qytet ka arritur të grumbulloj 136 vota.

Kujtojmë se në bazë të rezultateve preliminare PDK në nivel vendi në zgjedhjet e 14 shkurtit ka dalur partia e dytë.

KandidatiVotat
Ramë Vataj38
Sadik Halitjaha26
Ruzhdi Kurtishaj136
Florim Kryeziu32
RAPORTO