Vjedhet një veturë në Peqan të Suharekës

Vjedhet një veturë në Peqan të Suharekës
Fisnik Sadiku

09.06.2021 / Suhareka

Në mëngjesin e së martës është vjedhur një veturë e tipit Volkswagen Vito me targa të shtetit slloven në fshatin Peqan të Suharekës.

Sipas Policisë së Kosovës të martën në fshatin Peqan, Suharekë rreth orës 07:05 ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga persona të pa njohur i është vjedhur vetura e tij.

Rasti është konfirmuar edhe nga komandanti i policisë në Suharekë, i cili ka bërë të ditur se vetura është gjetur afër shkollës së fshatit Peqan dhe se nga e njëjta është vjedhur vetëm katalizatori.

Ndërkohë njësitë policore janë duke hetuar rastin.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i policisë: Gjobat do të jenë edhe digjitale, do të dërgohen tek shkelësit e rregullave
RAPORTO