Bizneset Vende Pune Ofertat

Viti i ri shkollor 2023/24 në shkollat e Suharekës fillon me 1 shtator

Viti i ri shkollor 2023/24 në shkollat e Suharekës fillon me 1 shtator

14.08.2023 Suharekë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Viti i ri shkollor 2023/2024, pritet të filloj me një shtator, 2023.

Nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë thuhet se viti i ri shkollor 2023/2024 do të filloj me një shtator (e premte) dhe se nuk do të ketë shtyrje.

Lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor, SuharekaOnline ka kontaktuar Drejtorin e Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani, i cili është shprehur se viti i ri shkollor 2023/2024, ashtu si në shkollat e tjera të vendit pritet të filloj edhe në shkollat e Komunës së Suharekës.

Ai theksoi se ende nuk kanë pranuar kalendarin zyrtar nga MASHT-i, mirëpo në bazë të disa publikimeve thuhet se të premtën e një shtatorit nxënësit do t’iu rikthehen bankave shkollore.

Poashtu, i pyetur për renovimet dhe punimet në shkollat e komunës, Bajselmani konfirmoi se janë duke u bërë renovime dhe punime në disa prej shkollave të Komunës së Suharekës, mirëpo të njëjtat janë në përfundim dhe nuk e pengojnë fillimin e procesit mësimor.

Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë